Akčné stretnutia

Bytové akcie

Toto je najjednoduchší typ stretnutí. Dohodneš sa s pár ľuďmi, ktorí ti vyhovujú a stretnete sa u teba na byte (prípadne u niekoho iného). Zvyčajne ich pozveš na večer či popoludnie.

Nepotrebuješ to hovoriť nikomu inému a pokiaľ ste sa nedohodli ináč, nikde nehovoríš že takáto akcia bola a samozrejme ani kto na nej bol. Dôvodom je, že nech budeš vyberať akokoľvek, vždy sa sa môže nájsť niekto, kto sa môže cítiť dotknutý, že si ho nevolal.

Na akcii sa bude diať presne to, na čom ste sa dohodli, prípadne to necháte na aktuálnu náladu a nič neplánujete.

Malé chaty

Obdobné ako bytové stretnutie, avšak zvyčajne je vás trochu viac a aj chcete stráviť spolu dlhší čas. Zarezervujete si chatu kdesi bokom od ľudí a strávite tam spoločný víkend.

U týchto akcii síce nie je dôvod tajiť, že sa robia, ale rozhodne sa nikde nehovorí kto a s kým tam bol. Ten kto rezervoval chatu (organizátor) je jediný, kto rozhoduje o tom, kto príde a kto nie. Jeho slovo je konečné.

Na týchto akciách je pomerne bežné, že sa od jednotlivých účastníkov očakáva akčné správanie a ľudí, ktorí chodia len pokecať, časom organizátor prestane volať.

Celoslovenské akcie

O plánovanej akcii sa informuje dlhodobo dopredu, aby sa podarilo zabezpečiť dosť ľudí. Zvyčajne príde od niekoľko desiatok až po 100 a viac ľudí.

Akcia je verejná a taktiež je verejný zoznam ľudí ktorí na akciu idú. Napriek tomu sa opäť dodržiava diskrétnosť, čo sa týka toho, kto s kým bol (mnoho ľudí sa registruje na akciu len ako +1, bez uvedenia konkrétneho mena).

Nakoľko organizátor často nepozná všetkých ľudí, ktorí majú záujem, schválenie účasti prebieha prostredníctvom ručiteľov. Na akcii sa vyžaduje dodržanie dress kódu (minimálne každý večer, ak nebolo uvedené ináč). Akčnenie je nepovinné, ale vítané.

Shibari

Základné informácie

Akčné stretnutia sa zvyčajne organizujú cez víkend, s príchodom v piatok a odchodom v nedeľu na obed. Každý má možnosť prísť neskôr, či odísť skôr, aj keď občas je cena fixná bez ohľadu na to, ako dlho sa zdržíš.

Aby sme nikoho svojím správaním neobťažovali, máme prenajatú celú chatu/penzión či hotel. Personál vie, čo sme za ľudia a nemá problém s tým, čo sa deje. Nech si myslíš čokoľvek, nesnaž sa do svojich aktivít zapojiť čašníka či čašníčku. Na rozdiel od teba, oni sú v práci a súčasťou ich práce je byť na teba milý, nemýľ si to zo záujmom o BDSM.

Ak sme na chate, kde nie je personál a varíme si sami, daj si záležať na tom, aby si upratal minimálne taniere, poháre, ... ktoré si použil ty. Na chatu sme sa prišli všetci baviť a nikto nebude otročiť v kuchyni len preto, lebo ťa mamka zle vychovala. Platí to, aj keď si dominant.

Pamätaj na to, že pozvanie na akčné stretnutie je výsada, nie právo a chovaj sa tak, aby si dostal pozvanie aj na budúce.

BDSM akcia

Čo sa deje na akčnom stretku

Na niektorých stretkách sa prvý večer koná rýchla zoznamovačka, aby sa ľudia trochu spoznali. Zvyčajne stačí, ak povieš, ako chceš, aby ťa ľudia volali, s kým si došiel (ak nie si sám), či si sub/Dom/switch a ak chceš, kľudne prihoď nejaké krátke info. Netreba vymenovať všetko, ľudí je veľa a času málo ;-).

Potom sa rozprúdi voľná zábava a ľudia sa bavia podľa chuti a nálady. Aj keď to nie je uvedené v inštrukciách k akcii, očakáva sa, že v piatok a sobotu večer budeš oblečený podľa dress kódu. Pre ženy to znamená niečo sexi, pre chlapov sú minimom tmavé nohavice, košeľa a slušná obuv. Ak zájdeš ďalej, nič nepokazíš. (Verím ti že sa v teplákoch a papučiach cítiš príjemne, ale ak sa ich nevieš vzdať, mal si ostať doma). Nahota je taktiež možnosť.

Ľudia, ktorí radi akčnia verejne, sa budú počas akcie baviť priamo pred tebou. Nevykladaj si to ako pozvánku na to, aby si sa zapojil. Ak by to tak chceli, určite ti to povedia. Ak sa ti niečo z toho, čo robia, nepáči, alebo je to na teba príliš intenzívne, nepozeraj sa, alebo na chvíľku odíď z miestnosti. Ak máš pochybnosti o bezpečnosti či konsenzuálnosti akcie, neváhaj kontaktovať organizátorov.

Počas akcie iných ľudí nevykrikuj, neraď, ani nepomáhaj. Kazí to zážitok všetkým, a často to pre submisívneho účastníka znamená vyrušenie, ktoré mu znemožní zotrvanie v sub space (stav mysle, keď vníma bolesť ako potešenie, veľmi podobné stavu pri meditácii).

Polyamory

Otvorené vzťahy, ...

BDSM vyžaduje veľa komunikácie medzi partnermi a taktiež ochotu skúšať nové veci. To sa často prenesie aj do toho, ako majú niektorí ľudia svoje vzťahy usporiadané.

"Hráči" - partneri sa krátkodobo dohodnú na rozšírení hraníc možného (napríklad, že sa partnera môže dotýkať niekto iný, môže skúsiť nejakú BDSM praktiku, ...).

Otvorené manželstvo/partnerstvo -  jeden alebo obaja partneri majú slobodu mať sex s ďalšími ľuďmi, nakoľko veria, že sex a láska sú dve rôzne veci.

Polyamory - pribratie ďalšej osoby do spoločného vzťahu. Polyamorici veria, že miesto nútenia partnera do niečoho, čo nemá rád, je rozumnejšie do vzťahu pribrať ďalšiu osobu. Mnohokrát nemusí ísť o sex, môže to byť napríklad niekto, kto rád cestuje, zatiaľ čo váš partner je skvelý človek, avšak je to domased a dovolenka je pre oboch utrpením. 

Dobrou pomôckou ti môže byť popis nemonogamných vzťahov (EN).