Bezpečnosť je až na prvom mieste

Jednou z výhod BDSM komunity je, že dbá, aby v nej neboli ľudia, ktorí sú pre iných riziko, prípadne ťa na týchto ľudí upozorní. Určite je lepšie vedieť dopredu, že tá šedá myška v rohu je v skutočnosti sadistická domina, ktorá naozaj nie je vhodná pre niekoho ako ty, keďže sa ešte len hľadáš.

Sme hrdí, že násilníci, manipulátori, či iní ľudia, ktorí sa za BDSM len skrývajú, sú z komunity vylúčení.

Na druhej strane, možno sa nechceš stretávať a zoznamovať s ľuďmi, s ktorými vlastne nemáš nič spoločné (teda až na BDSM), nemáš čas, bojíš sa o stratu anonymity...

Si na to sám, preto je dôležité, aby si sa hneď na začiatku nepopálil. Máš vlastný rozum, určite to zvládneš. Veríme, že nasledujúce veci už poznáš, ale nedá nám ich predsa len nepovedať.

BDSM versus zneužívanie

BDSM versus zneužívanie

Každý už asi počul o žene, ktorá žije s tyranom, ale ona sama verí tomu, že to je v poriadku - všetko čo sa jej deje, si zaslúžila.

Problémom BDSM je, že to, čo je v bežnej spoločnosti zjavné, sa tu dá ľahšie skryť. Nejaký ten šrám na zadku je predsa hra, facka len tak je hra, zdrapnutie za vlasy je hra ... No je, ak sa práve hráme. Ináč je to domáce násilie.

Manipulácia

Dominancia alebo manipulácia

Ďalším rizikom, ktoré hrozí, je stretnutie s manipulátorom. Sú to ľudia, ktorí nátlakom (všetky moje predchádzajúce subinky mi to dovolili), znižovaním sebavedomia (ak to nespravíš, tak to nie si žiadna subinka), či inými spôsobmi, zneužívajú prirodzený sklon submisívneho partnera uspokojovať potreby svojho dominanta.

Jedná sa hlavne o problém neskúsených submisívných ľudí, ktorí netušia ako má zdravý BDSM vzťah vyzerať a sú ideálnou obeťou skúsených manipulátorov.

Stopka

Nerešpektovanie stopky

Možno sa ti 25 rán na zadok zdá krásne číslo, ba priam predstava dokonalého romantického večera. Ak si však uvedomíš, že dnes to nedáš, je to tvoje právo zmeniť názor a všetko okamžite zastaviť. Aj keby chýbala už len jedna rana.

Submisív sa môže nechať uniesť, dominant nikdy. Nerešpektovanie stopky, hlavne v situácii keď je submisív znehybnený a nevie scénku opustiť, je neospravedlniteľné. Vždy sa uisti, že obaja viete, čo je vaša stopka a že ju vieš dať aj v prípade, že máš v ústach roubik a navyše zviazané ruky.

Nenechajte sa nachytať

Stretnutie s novým partnerom

Stretnete sa v reštaurácii. On je celý večer milý, pozorný, vtipný, ... proste pán dokonalý. Nie je dôvod neprijať jeho pozvanie domov. Všetko prebieha hladko, až do momentu, keď sa doma z gentlemana zmení na násilníka. Možno sa ti podarí odísť domov otrasenej, ale v poriadku. No načo riskovať nočnú moru na celý život?

Vždy daj vedieť niekomu komu veríš, s kým a kde budeš. Dohodni si čas, kedy sa ozveš a uisti sa, že mu vieš povedať, že niečo nie je v poriadku aj bez toho, aby si to musela priamo povedať (stačí, že sa dohodnete na nejakom kľúčovom slove, nevinne znejúcej vete a podobne).

Skončená hra

Zranenia pri BDSM

Občas sa môže stať, že nechtiac sebe či inému privodíš zranenie. Možno si sa v scénke nechal uniesť a ignoroval tŕpnutie ruky (varovný signál obzlášť pri zväzovaní), možno si si povedal, že pár rán ešte vydržíš či visíš dole hlavou a stratíš vedomie, ...

Neignoruj varovné príznaky. Každý skúsený dominant dokáže do scénky začleniť komunikáciu a kontrolu stavu submisíva. Ak máš byť niekde zavesený, uisti sa, že je záves bezpečný ešte pred scénkou (odporúčam sa zavesiť a prudko trhnúť). Ak si dominant, nikdy preceňuj svoje schopnosti a skúsenosti.

Pamätaj na to, že tie najlepšie scénky nikdy nekončia o polnoci na pohotovosti ;-).