Oddanosť

BDSM Komunita

Kto je to, čo robí a prečo by ma to malo zaujímať?

Hlavnou úlohou komunity je vytvárať priestor na stretnutie sa ľudí so záujmom o BDSM.

Zároveň dbá na to, aby sa v nej nenechádzali ľudia, ktorí sú z nevedomosti alebo úmyselne nebezpeční pre seba či iných.

Kto je v BDSM komunite?

BDSM komunita je decentralizovaná sieť ľudí, ktorí sa poznajú či už osobne alebo cez spoločných známych. Nepatria do nej ľudia, ktorých reálne nikto nikdy nestretol. Môže sa to zdať nefér, ale zase, ak by človek veril všetkému, čo ľudia o sebe na internete tvrdia, tak pred každou bránou parkuje Ferrari a po uliciach behá záplava kozatých dlhonohých blondín.

Aj bez nich sa spolu v československej BDSM komunite pohybuje niekoľko stoviek ľudí, čo je viac ako dosť. Samozrejme, ľudia v komunite sú len vrcholom ľadovca, nakoľko existuje množstvo ďalších ľudí, ktorí sa BDSM venujú, ale necítia potrebu sa nikým osobne stretnúť.

Asi najväčšou anomáliou komunity je neprimeraný počet informatikov. Najkurióznejší zážitok mám z jednej akcie v Tatrách, kde som si na chvíľku odbehol, zatiaľ čo sa ľudia bičovali a keď som sa za 20 minút vrátil, polka ľudí sedela s perom a papierom a počítala úlohu z geometrie. (Zadanie prezradím každému, kto mi zaplatí malé pivo).

Samozrejme, aj keď je informatikov veľa, netvoria ani zďaleka väčšinu a nájde sa medzi nami takmer každá profesia. Čo sa týka zastúpenia žien a mužov, tak mužov je o čosi viac, ale zvyčajne to nie je nejaké výrazné. To isté platí o pomere ľudí čo sú v páre a ľudí bez partnera.

Buď gentlemanom/dámou

Ako oslovovať ľudí na stretnutiach

Asi rozmýšľaš, ako správne oslovovať jednotlivých ľudí. Je na to jednoduché pravidlo (platné pre kecacie aj akčné stretnutia). Ak s niekým nie si v žiadnom vzťahu, je úplne jedno, či je submisívny alebo dominantný. Pre teba je to Fero či Anča. Samozrejme, ak si ty submisívny a chceš to tak, nikto ti nebráni oslovovať ich Pán či Madam.

Za žiadnych okolností sa nechovaj arogantne voči ľuďom, ktorí sú submisívni. S rovnakou úctou sa správaj k čašníkovi. Tým, že s ním budeš jednať z vrchu, ukážeš, že sa ti pletie byť dominantom a dementom.

Cesta komunitou, alebo od začiatočníka k veľmajstrovi

Začiatočník

Kdesi na nete si sa rozprával s niekým, kto na stretnutia chodí, prípadne si si našiel miesto a čas stretnutia priamo ty sám. Ak ťa na stretko neberie niekto, koho poznáš, tak prichádzaš na miesto a s malou dušičkou sa rozhliadaš, kde presne sme, keďže na mieste, kde máme byť, sedia úplne normální ľudia. Áno, sme to my.

Prisadneš si a postupne sa zoznamuješ s jednotlivými ľudmi. Ak si mladá štíhla dievčina, tak sedíš na mieste a ľudia chodia za tebou. V ostatných prípadoch sa asi budeš musieť presúvať ty.

Pravdepodobne vystupuješ pod nejakým nikom, ale čím dlhšie chodíš na stretká, tým častejšie ťa začínajú ľudia volať krstným menom. Zistíš, že ti to tak vyhovuje viac. Čoraz viac si uvedomuješ, ako málo si toho vedel o BDSM. Rozhovor s inými ľuďmi ta inšpiruje vyskúšať nové veci a inšpiráciu už nepotrebuješ hľadať sledovaním porna ;-).

Pokročilý

Na stretká už chodíš pravidelne, našiel si si tu kamarátov/kamarátky. Keďže my zase vidíme, že nie si idiot a nevyrobíš problémy, ponúkneme ti možnosť chodiť na akčné stretnutia. Tie nie sú verejne prístupné a na to, aby si sa na ne dostal, potrebuješ ručiteľa, teda niekoho, kto sa za teba zaručí, že si v pohode. Byť v pohode znamená, že chápeš, že tam nebudeš nikoho fotiť, budeš sa správať slušne a neopiješ sa tam ako doga, aby si si dodal odvahu  ...

Môže sa jednať o maličkú akciu pre pár ľudí, ale aj stretnutie, na ktoré príde 100 a viac účastníkov. Možno priamo na prvý krát aj ty sám niečo predvedieš, ale nič sa nestane, ak sa budeš len pozerať. Nie každý je exhibicionista a my to rešpektujeme.

Samozrejme, môže sa stať, že na niektoré (hlavne malé) akcie sa nedostaneš, pretože sa organizátorovi nehodíš do koncepcie. Či už je to tým, že sa očakáva od každého že bude akčniť, alebo jednoducho sa tam zídu ľudia, ktorých z BDSM zaujíma niečo iné než teba (napríklad ty nie sú na latex a toto je vyslovene fetiš akcia a je povinný dress code).

Veľmajster ;-)

Na akčné stretnutia chodíš už dlhšie. Podarilo sa ti nabrať praktické skúsenosti, aj keď možno akčníš len v súkromí. Cítíš že by si sa chcel posunúť ďalej. Možno zrealizuješ nejakú menšiu akciu, či rozbehneš kecacie stretká v meste kde bývaš. Stávaš sa mentorom pre nových ľudí v komunite. Pozná ťa čoraz viac ľudí a tvoje slovo má váhu, tvoj názor je podstatný pre iných ľudí. Zároveň je to bod, v ktorom ťa môže ovládnuť tvoje ego. Cítiš, že by si mal byť ručiteľom, ale nikto ti to neponúka. Ak sa ponúkneš sám, tvoj návrh nie je prijatý. Ručiteľov je konečný počet a kým sa niekto z existujúcich ručiteľov neprestane aktívne venovať komunite, ručiteľom sa nestaneš. Ak ťa ovládne tvoje ego, urazíš sa a odídeš. V opačnom prípade ostaneš a nezištne pracuješ pre komunitu (a časom zistíš, že ti na tom ručiteľstve vlastne nezáleží).