Májové stretnutie (17.5.2024)
Matúš / 26.05.2024

Májové stretnutie (17.5.2024)

Keďže som na poslednom stretku pre pracovné nebol osobne, bude moje hodnotenie stručnejšie než obvykle. Moji zvedovia tvrdia, sa všetci dobre bavili a stretko sa opäť vydarilo. Aj preto, lebo sa na ňom objavilo niekoľko mladých nových tvárí...

Noví ľudia... Je to niečo, čo spomínam pomerne často. Niekedy len tak všeobecne, niekedy to dokonca presne vyčíslim. Ponúka sa preto otázka, prečo je na stretku stále len cca 40 ľudí... Predsa len, ak nás bolo povedzme v septembri štyridsať, každý mesiac prídu minimálne dvaja noví, ako to, že nás nie je už aspoň šesťdesiat?

Takže ako prichádzame o ľudí?

  • Niektorí z tých, čo prídu raz či dvakrát sa proste veľmi rýchlo vytratia. Možno čakali niečo iné. Trebárs, že sa na nich vrhnú subinky/Dominy, mysleli si, že to je tam zoznamka, čakajú, že stretko skončí v nejakom BDSM klube, alebo sa to tam zmení na orgie...
  • Ľudia, ktorí chodia celé roky sa občas vytratia, keď s nájdu partnera a zmenia sa im životné priority. Či už je to preto, lebo si založia rodinu, ich partner nie je BDSM pozitívny, alebo jednoducho nájdu to čo hľadali a nemá pre nich zmysel chodiť na stretko ďalej.
  • Niektorí ľudia si vybudujú v komunite silnú pozíciu a o všetkom čo sa na Slovensku či inde deje sa dozvedia inak (cez kamarátov či rôzne skupiny, stránky, ...) a preto na stretká chodia sporadickejšie.
  • Samozrejme, občas sa stane, že sa proste ľudia pochytia, či už oprávnene alebo nie, a na komunity zanevrú úplne. Čo nás mrzí, ale ťažko tomu úplne zabrániť.
  • Asi poslednou skupinou sú dvojice, kde sa vzťah ukončí a jeden či obaja sa z komunity vytratia...

Niekto by povedal, že kto nerastie ten stagnuje. My naopak vidíme, že sa nám zo stretiek vytrácajú hlavne starší ľudia, takže čoraz väčší vplyv získava mladšia generácia, je čoraz viac chát kde si ľudia vedia veci aj zažiť, nie len sa o nich rozprávať... A aj keď zatiaľ sme si svojich nástupcov nevychovali, sme v skvelej pozícii aby sa tak čoskoro stalo.

Tak smelo do toho! Robte veci po svojom! A ak vám niekto povie, že sa to nedá, nedajte sa odradiť a ukážte mu, že sa mýlil. Robte svoje chaty, volajte ľudí ktorí sú vám blízky... Nechajte nás v prachu spomínať na staré dobre časy...


Najbližšie stretko bude posledné pred letnou prestávkou. A keďže to bude aj stretko po BDSM Štrbe, určite sa na neho oplatí prísť nie len z nostalgie, ale aj kvôli skvelej debate a čerstvých zážitkoch. Vidíme sa na Júnovom pokecovom stretku 21.6.2024. Samozrejme na rovnakom mieste (Salónik reštaurácie Vincent na Alžbetinej v Košiciach) a v rovnakom čase ako vždy (19:00-23:00). Pre tých čo ešte neboli a váhajú... Vždy máme na stole tabuľku s našim logom, takže sa netreba báť, že by ste si neboli istí, že ste na správnom mieste.

Tí z vás, ktorí sú na našom mailing liste budú o stretnutí samozrejme informovaní aj mailom. Pre tých ostatných platí, že im stačí sledovať web, Facebook alebo sa zaradiť na náš mailing list.

Tešíme sa na vás!